O lidze

Misją Ligi Specjalistów jest propagowanie wiedzy technicznej oraz integracja środowiska specjalistów oraz uczniów i studentów.

Zarejestruj się do Ligi Specjalistów:

 • jeżeli należysz do grupy zawodowej związanej z branżą elektryczną lub teletechniczną
 • jeżeli jesteś studentem jednego z kierunków technicznych
 • jeżeli jesteś uczniem technikum lub szkoły zawodowej o kierunku technicznym

Konkurs będzie przeprowadzony w czterech turach.

Pierwsza tura rozpoczyna się 1 grudnia 2023, a Finały Dnia będą miały miejsce na Targach Elektrotechnika w dniach 31 stycznia – 2 grudnia 2024 roku w Warszawie.
W pierwszej turze pytania są wspólne dla branży teletechnicznej i elektrycznej oraz dla uczniów i studentów.

Podczas rejestracji wybierasz do której grupy uczestników się zaliczasz  i odpowiadasz na pytania przygotowane specjalnie dla swojej grupy.

Harmonogram Ligi Specjalistów

Pierwsza Tura – będzie odbywać się w trybie on-line, pytania konkursowe zostaną opublikowane 1 grudnia 2023r, Uczestnik konkursu może udzielić odpowiedzi na pytanie i dokonać rejestracji w kolejnych etapach konkursu,

Druga Tura – będzie odbywać się w trybie on-line, pytania konkursowe zostaną opublikowane 1 grudnia 2023r, Uczestnik konkursu może udzielić odpowiedzi na pytania  i sprawdzić ilość zdobytych punktów. Pytania Drugiej Tury mogą być wspólne dla grupy Uczniów i Studentów  oraz dla grupy Specjalistów,

Trzecia Tura – będzie odbywać się w trybie on-line, pytania konkursowe zostaną opublikowane 15 grudnia 2023r, Uczestnik konkursu może udzielić odpowiedzi na pytania  i sprawdzić ilość zdobytych punktów. Pytania Trzeciej Tury mogą być wspólne dla grupy Uczniów i Studentów  oraz dla grupy Specjalistów,

Czwarta Tura – będzie się odbywać w trakcie Finału dnia na stoisku firmy SCHRACK TECHNIK Polska. Finaliści dnia, którzy zostali wyłonieni w Trzeciej Turze, przystąpią do ostatniego etapu Konkursu Ligi Specjalistów.

Liczba punktów do zdobycia w poszczególnych turach:

pierwsza tura nie jest punktowana.
w drugiej turze maksymalnie 15 pkt.
w trzeciej turze maksymalnie 15 pkt.

Każdy z finalistów, który pojawi się na finale dnia na terenie Targów Elektrotechnika, otrzyma gwarantowaną nagrodę – niespodziankę.

Nagrody w konkursie 

Finały Dnia będą się odbywać w dniach: 31 stycznia, 1 lutego, 2 lutego 2023r. . Każdego dnia będzie do zdobycia 1 (jedna) nagroda główna o wartości pieniężnej:

 • w grupie Uczniów i Studentów:
  • 1 miejsce – 600zł
   2 miejsce – 350zł
   3 miejsce – 200zł
   4 miejsce – 150zł
   5 miejsce – 100 zł
 • w grupie Specjalistów:
  • 1 miejsce – 1.000zł
   2 miejsce – 800zŁ
   3 miejsce – 600zł
   4 miejsce – 300zł
   5 miejsce – 200zł

 

Pełną treść regulaminu znajdziecie Państwo na stronie Regulamin – prosimy o zapoznanie się z zasadami Konkursu.